Adopce chrtů - Greyhounds
  adopce chrtů Greyhound adopce chrtů

   Kontakty * * *   Greyhound Adoption Czech Republic, Ičo: 265 65 871,  č.ú.: 228200236/0300, ČSOB, a.s.   * * * Kontakty

 


Otázky a odpovědiPlemeno
Osobnost
Rodina
Adopce
Na dráze
Péče
Výživa
Fakta
F.A.Q.'s
Je vhodný ?

F.A.Q. – FREQUENTLY ASKED QUESTIONS: často kladené otázky
Q1. Proč jsou Greyhoundi dobrými mazlíčky ?
A1. Greyhoundi byli vyšlechtěni k rychlosti
, inteligenci, přátelství a dobré povaze. Nejvíce svého času v životě tráví ve společnosti jiných psů, trenérů, majitelů, kteří s nimi manipulují. Mají dobrý výcvik, pokud jde o být dobrým domácím zvířetem. Jejich družnost výborná pro obklopení domácími zvířaty (i kočkami ). Jejich temperament je dělá skvělými společníky i pro děti. Jejich inteligence a jejich dokonalé plemeno je předurčuje být domácími mazlíčky - čisté, tiché a milující.

Q2. Jsou Greyhoundi Grey-barevně šedí?
A2. Šedý chrt je oficiálně známý jako "modrý". Greyhoundi jsou v mnoha barvách včetně plavé, červeně plavé, bílé, černé a různých žáhaných barvách, které mohou být také flekaté nebo záplatované barvy.

Q3. Jak velcí jsou Greyhoundi?
A3. Greyhoundi obvykle váží v rozmezí hmotnosti mezi 25-38kg. Fenky jsou obecně menší než psy. Když adoptujete ex-závodníka, brzy přibere 2-4kg na obvyklou hmotnost. (I když greyhoundi by neměli přibrat moc na váze, aby nebylo ohroženo zdraví nadváhou.)

Q4. Jsou Greyhoundi zlý?
A4. Greyhoundi v Irsku musí nosit náhubek na veřejnosti, vyžaduje to zákon. To je nespravedlivé, protože tím trpí jejich pověst. Greyhoundi jsou velmi jemné povahy a jsou velmi dobře socializovaní po adopci. Ve Spojených státech jsou využíváni pro léčbu lidí v pečovatelských domech a nemocnicích, protože jejich jemná povaha pomáhá pacientům. Studie o psích útocích na člověka v Austrálii uvádějí, že útoky greyhoundů jsou prakticky bez záznamu. Nejčastější plemeno, které je zachyceno u napadení člověka jsou němečtí pastýři, Rotvajleři, Skotští Psi a Dobermani.

Q5. Jak rychlý jsou Greyhoundi?
A5. Velmi ... Umí běžet až 80km/hod a nejvyšší rychlost běží v rámci prvních 8-10 metrů.

Q6. Potřebují Greyhoundi velký výcvik?
A6. Greyhoundi nepotřebují žádný větší výcvik než je u jiných plemen psů, které mají podobnou velikost. Ve skutečnosti Greyhoundi jsou obvykle velmi líný a upřednostňují místo ke schrupnutí po většinu dne. Greyhoundi ocení svěží chůzi několikrát týdně a jsou výborní v chování na vodítku, většinou vůbec netahají – to je zásluhou z předešlého trénování.

Q7. Mohu nechat Greyhounda nechat na volno bez vodítka?
A7. Chrti by neměli být pouštěni na volno kvůli loveckým pudům. Za pár sekund může být chrt velmi daleko od jeho majitele, který nemá šanci jej doběhnout. Může se stát i nepříjemná nehoda.

Q8. Nejedí hodně?
A8. Nejedít více než podobné velikosti plemen a obecně nejsou rozmazlenými jedlíky. Chcete-li aby Váš pes byl zdravý, potřebuje pestrou stravu, která obsahuje syrové a vařené maso, zeleninu, sacharidy jako těstoviny a rýže, kompletní suché potraviny a tabulky zápisků.

Q9. Jak dlouho žijí?
A9. Greyhoundi žijí déle než kiná velká plemena psů. Pokud je v dobré péči, může se dožít 12-16 let. Takže vysloužilý chrt 3-4 let Vám věnuje mnoho svých let věrné společnosti.

Q10. Jak starý je výslužbě Greyhound?
A10. Vysloužilý greyhoundi jsou obvykle ve věku 2-4 let. Někteří mladší psi jsou někdy k dispozici, protože nebyly považováni za dostatečně rychlé pro závodní dráhu nebo neobstál na dráze při honění návnady.

Q11. Ale já chci mladšího psa.
A11. Někteří lidé si myslí, že vysloužilý chrt je příliš starý, aby ho adoptovali. Existuje však mnoho výhod přijetí dospělého psa. Dospělí psy většinou nezpůsobí problémy, jako štěně, které žvýkáním vašeho majetku způsobuje škody. Mají výborný trénink za sebou a jejich chování je více stabilní a předvídatelné. Když adoptujete dospělého psa, je snadnější vyhodnotit osobnost psa a její slučitelnost s rodinou. A hlavně pozornost, kterou jim můžete dát Vy, se jim nikdy v životě před tím nedostala.

Q12. Jak se chovají Greyhoundi v autě?
A12.Spousta greyhoundů cestovala do značné míry v jejich závodní kariéře a opravdu se těší na cesty v autě. Jsou obvykle klidní a dobře se chovají ve vozidle.

Q13. Mají Greyhoundi zdravotní problémy?
A13. Greyhoundi netrpí genetickými problémy jako ostatní velká plemena psů, jako je dysplazie kyčelního kloubu. Greyhoundi, stejně jako všichni lovečtí psi, jsou citlivější na chemické látky a anestetika než ostatní psi. To není problém za předpokladu, že váš veterinář je seznámen s potřebami greyhoundů.
Většinou mají problém z předešlé „péče“, štítná žláza, kožní problémy – lupy.

Q14. Jak se Greyhoundi přizpůsobují život v domě?
A14. Většina závodních greyhoundů žili v psí boudě/kotci a tudíž neznají běžný život v domě. Musí být představeni celé rodině, dětem .. a zvířatům, musí si projít schody, očíhnout vysavač, okna, zrcátka celé prostředí. Greyhoundi se však adaptují velmi rychle a sžijí se v domácnosti. GACR  má svůj dotazník, který každá rodina – zájemce vyplní před adopcí chrta.

Q15.Jak si vedou Greyhoundi a kočky spolu?
A15. Mnoho plemen psů bude honit kočky. Greyhoundi byly vyšlechtění po 5000 let, jako lovci . Někteří chrti mají zájem řídit se tím a budou pronásledovat malá zvířata. Mnoho dalších greyhoundů se schopno žít s ostatními domácími zvířaty a kočkami velmi šťastně. Pokud máte kočku, dejte nám vědět abychom se nažili najít vhodného psa do Vaší rodiny.

Q16. Vyrovná se Greyhound se situací, kdy zůstane sám, když musím do práce?
A16. Doporučujeme, abyste jste adoptovali chrta ve chvíli, když máte pár dní volno a můžete s ním být a pomoci mu se vypořádat s novým prostředím. Jakmile je pes obeznámen s domem a je klidnější, zkuste ho ponechat na krátkou dobu samotného a zkoušejte, jak se bude chovat, Až si bude zcela jisti, je vše v pořádku.

Q17. Greyhoundi a děti?
A17. Greyhoundi jsou obvykle jemní a tolerantní k dětem. Pokud je děti vytrvale obtěžující, chrt obvykle opustí místnost. Jako u každého psa, děti by se měly učit zacházet s nimi jemně a s respektem. Děti by se měly učit, že když pes spí, na psa je lepší nejdříve promluvit před dotekem, to kvůli rychlé a nečekané reakci, strachu. Děti by také měly být poučeny, nechat psa samotného v době jídla. Kojenci a batolata by měla být vždy pod dohledem a to u každého psa. Při adopci se vždy zjišťuje, jaký je pes povahově k dětem.

Dotaz č. 18. Mohu přivázat/uvázat Greyhounda?
A18. NE !! - a to z důvodu velké rychlosti, které může dosáhnout greyhound z "pevného startu". S jejich jemným dlouhým krkem je to velice nebezpečné, nikdy by neměly být uvazováni.

Q19. Co je bezpečným prostředím pro Greyhounda?
A19. Bezpečný domov, láska, péče, Vaše pozornost, pelíšek, granule, teplo, něco na hraní. No trochu Vážně, vše co je ve výši jeho hlavy schovejte. Občas může být nebezpečný sám sobě. Svým ocasem – kterým umí tak krásně mávat - si může způsobit poranění, a to hlavně při vítání svého panička. Greyhoundi obecně nejsou skokani, ale dvůr u domu by měl být oplocen. Váš pes bude také požadovat vlastní pelíšek.

Q20. Může Greyhound žít venku?
A20. Ne !!, Greyhoundi jsou zvířata společenská a jsou velice rádi poblíž své lidské rodiny a jsou to velice čistotní psi a "psí" zápach není cítit jako u jiných plemen. Hlavně ale mají velmi malou zásobu tělesného tuku ve srovnání s ostatními psy. V zimě bude váš chrt vyhledávat koberce a teplejší místa v domě/bytě a naopak v létě, bude hledat chladnější místa. Měli by mít vždy dostatek vody v extrémních teplotách.

Q21. Co bude GACR zajišťovat kdybych adoptoval/a chrta?
A21. Jeho hlavním cílem je najít milující domovy pro vysloužilé chrty. K dosažení tohoto cíle je u každého zájemce požádáno vyplnění dotazníku před adoptováním chrta.
GACR zajišťuje přímou dohodu transportu chrtů, zjišťuje informace o jejich povahách – informace o konkrétních chrtech, komunikace s útulkem, kde jsou chrti umístěni před transportem a jejich zdravotní stav.
Dále zajišťuje smlouvy, pomoc a hledání výhod-slev pro již adoptované chrty, pořádá různé společenské akce pro majitele psů.
Každý pes před adopcí je kastrován, odčerven, plně očkován..
Pomoc při re-adopci. Veterinární rady..

Máme své vlastní webové stránky http://www.adopcechrtuforum.cz/index.php, kde mohou majitelé pejsků číst o dalších zachráněných chrtech a jejich zdravotních potížích, radách, radostech .. novém životě.
Když adoptujete psa, GACR bude poskytovat poradenství v oblasti výživy a dalších aspektů péče.

Zadejte prosím svůj dotaz na adopce.chrtu@email.cz nebo adopce.chrtu@seznam.cz . Vaše otázka je pro nás důležitá a budeme se snažit o co nejpřesnější odpověď na ni a v co nejkratší době, jakmile to bude možné..

Z důvodu napadení našeho starého diskusního fóra jsme vybudovali fórum zcela nové a lépe zabezpečené proti SPAMovým robotům:
Zde můžete vstoupit do našeho zcela nového fóra. Snad se nám ho podaří lépe zabezpečit a ochránit proti SPAMům.
vstupte
Zde můžete vstoupit do starého diskusního fóra
vstupte
Zde můžete vstoupit do našeho E - Shopu a probíhajících Aukcí. Využijte Vašich slev. Levně nakoupíte a ještě pomůžete pejskům:
Vstupte do našeho E-Shopu, kde levně nakoupíte a ještě můžete uplatnit své slevy člena Klubu nebo člena OS.
vstupte
Zde můžete vstoupit do právě probíhajících Aukcí a vydražením věci pomoci adopci chrtů.
vstupte
Nasloucháme Vám...
Posílejte Vaše podněty a nápady....
Nebojte se na cokoli zeptat....
Na našem fóru se těšíme na všechny Vaše podněty...
Poradna zvládnutí adoptovaných chrtů...
Poradna pro zdraví adoptovaných chrtů...
Společná setkání adoptovaných chrtů...
Ze života adoptovaných chrtů...
Foto-soutěž o ceny Zima 2009...
Foto-soutěž o ceny celoroční 2009...
Nástěnný kalendář adoptovaných chrtů...
Kavárnička - pokec o všem možném...
: Calibra krmivo :: Baron.cz :: Spokojenypes.cz :: Luer.cz :: Ankety.kompletne.cz :: Reality a byty.cz :: Veterinární klinika :: Škola pro psy :: Beta Glukan

Designed by: Elegant Web Templates
 Copyright © 2008 Shark studio. All rights reserved.